Animals Puzzle for Kids

Zaměření na: logické myšlení

Operační systém: iOS (minimálně 6.0), Android (minimálně 2.3.3), Windows

Velikost:

Hodnocená verze: 1.6.0 (Android)

Cena: zdarma

Doporučený věk: 2-4

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 1

Podpora: 4

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Jak název napovídá, jde o jednoduchou aplikaci, ve které dítě skládá puzzle, obdobu dřevěných bloků. Na výběr je 84 zvířat a dvě obtížnosti hraní. V té jednodušší skládá dítě dílky do předem vyznačených částí, v té obtížnější je vidět pouze obrys konečného zvířete.

Hru lze nastavit do jednoho z 27 jazyků, bohužel češtinu byste hledali marně. Na druhou stranu se toho v aplikaci příliš nenamluví – hlas říká název zvířete po jeho složení (ale to už dítě hledá, jak se dostane k další skládačce a příliš neposlouchá).

Pro kognitivní rozvoj a rozvoj motoriky je jistě přínosnější, když dítě skládá reálné dílky, avšak většinou jich doma nelze najít mnoho a rodiče se často potýkají s problémem, že po dvou nebo třech složeních, dítě skládá spíše po paměti, než že by opravdu studovalo tvary. Z tohoto hlediska mají podobné aplikace jistě svůj přínos.

V aplikaci je vcelku rozsáhlá informační sekce, kde autoři vysvětlují, jak hru používat. Velkým negativem je, že v horní části obrazovky se zobrazují reklamy a aplikace nemá dětskou pojistku na přístup ke Google Play nebo iTunes.

Podívejte se na oficiální video:

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Domino v lese nebo v parku

Aktivita rozvíjí slovní zásobu dětí a také kreativitu.
  • Kdy: po celý rok
  • Čas: 1 hodina
  • Počet hráčů: 1 - 20
  • Popis: Tato aktivita nenabízí puzzle v přírodě, jak by se z popisu předchozí aplikace mohlo zdát. S dětmi si v návaznosti na aplikaci můžete zahrát podobně populární hru, a to domino v přírodě. S dětmi najděte vhodné místo, které je rovnější a obklopené dostatečně pestrým okolím (louka v parku v blízkosti keřů, mýtina v lese apod.). Dítěti vysvětlete pravidla hry. Ve svém okolí hledá různé kousky přírodnin, které může přikládat k sobě tehdy, když mají stejný tvar například špičatou větvičku ke špičatému kamínku, oblý kamínek k oblé větvičce, oblou větvičku k oblému lístečku, špičatou štopku ke špičatému lístku, pichlavou větévku k bodláku a podobně. Kreativitě dětí se meze nekladou stejně tak délce domina. Může být dlouhé i několik desítek metrů.