Artie’s Magic Pencil

Zaměření na: motorický rozvoj, tvary

Operační systém: iOS (minimálně 7.0), Android (minimálně 4.0)

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: zdarma

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 3-5

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 2

Podpora: 2

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Artie’s Magical Pen je pěkným příběhem veselého Artieho, který zachraňuje svět po ničivém útoku obřího dinosaura. Artie svým kouzelným perem kreslí a buduje celý okolní svět – dítě na obrazovce obtahuje jednotlivé tvary, a tak si procvičuje jemnou motoriku. Z hotových tvarů se v příběhu utváří nástroje, domy, zvířata apod., což napomáhá rozvoji dětské představivosti a analytického myšlení.

Aplikaci chybí předčítání názvů tvarů, jinak jde o velice podařený kousek.

Podívejte se na oficiální video:

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

Nebojte si hrát doopravdy

Lapač snů
  • Jedná se o aktivitu na rozvoj a podporu jemné motoriky, kterou nemusíte stihnout za jeden den.
  • Nejprve společně s dítětem nasbírejte venku větvičky, které se mu líbí. Větvičky můžete nechat vyschnout a následně z nich sloupat kůru. Pokud by to nešlo, nechte je namočené cca dva dny a poté nechte vyschnout a kůru sloupněte.
  • Následně můžete jednotlivé větvičky nabarvit štětečkem. Podpořte dítě v kreativitě a nechte jej, aby si barvičky libovolně vybíralo.
  • Když budou větvičky nachystané, začněte je společně s dítětem svazovat do libovolných tvarů. Jeho zapojení je odvislé od šikovnosti, někdo vám pomůže stříhat provázky, někdo už zvládne zavazovat větvičky k sobě.
  • Ideálně zkuste s dětmi vytvořit šestiúhelník nebo i jiný x- úhelník. Výsledný lapač snů doplňte peříčky a zavěste dítěti do pokojíčku.