Čísla a matematika pro děti

Zaměření na: počítání, čísla

Operační systém: Android, Windows

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: zdarma zkušební

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 3-7

Vzdělávací hodnota: 5

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 4.5

Kreativita: 1

Podpora: 1

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Aplikace pro výuku základů počítání. Obsahuje jednodušší úlohy pro úplně nejmenší, ale i složitější varianty. Na výběr je celkem 9 miniaktivit, které pracují na principu otázka odpověď: hlas počítá, nebo čte zadání a dítě ukazuje na obrázky se správnou odpovědí – někde ve formě čísla, daného počtu předmětů na kartě, někde je třeba umístit znaménko větší, menší, rovná se.

Protože se může jednat o složité úkoly, doporučujeme s dětmi pracovat dohromady minimálně na začátku. Aplikace má malé mouchy, např. při nekoordinovaném klikání na obrazovku hlas nepříliš rychle reaguje a nečte čísla, v jiné lze zase na karty klikat a vybírat ještě dříve, než si poslechneme zadání, což může mást a vést k sabotování učení.

Aplikace bohužel nenabízí žádné informace o doplňujících aktivitách nebo o postupu dítěte ve hře (např. kontrolní panel pro rodiče).

Podívejte se na oficiální video:

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.