Duckie Deck Collection

Zaměření na: logické a praktické dovednosti, zvířata, sociální vztahy

Operační systém: iOS, Windows

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Doporučený věk: 2-5

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 4

Kreativita: 3

Podpora: 3

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Duckie Deck Collection je aplikací pro děti, která v sobě skrývá 6 různých aktivit. Některé z nich mají vzdělávací potenciál, jiné jsou veskrze hravé.

Velice dobré nápady a koncepty ukrývají aktivity, kde dítě vybírá, co je potravou pro různá zvířata, nebo aktivita, kde lze „sklidit“ různé druhy ovoce nebo zeleniny a odhalit, zda ukrývají pecku, jádřinec apod. Ostatní aktivity jsou jen hravé – virtuální uklízení různých místností v bytě nebo jakési odhalování strašidel ve tmě… Obrazovka nejdřív nabídne vcelku strašidelnou siluetu „bubáka“ ve tmě a po najití světla a jeho rozsvícení je dítěti odhaleno, že za siluetou se skrývá jen veselá a hodná potvůrka. Tento koncept je velice nápaditý a může napomoci při společném povídání si o dětském strachu (ze tmy, neznámého apod.).

Jedinou, ale vcelku významnou nevýhodou aplikace je, že je designována spíše pro společné použití s rodičem – pro dosažení edukačního potenciálu je třeba toho dítěti hodně dovysvětlit a vést ho. Navíc jednotlivé aktivity lze hrát „donekonečna“,  pokud se přes systémové tlačítko dítě nepřeklikne zpět na hlavní obrazovku. Tam ale navíc designer nabízí další aplikace s přímým prolinkem na online obchod. Při společné hře tyto nedostatky vcelku jednoduše odladíte a aplikace může velice dobře sloužit.

Podívejte se na oficiální video:

Nebojte si hrát doopravdy

Krmení lesní zvěře
  • Jedná se o velmi jednoduchou aktivitu, která rozvíjí některé informace u aplikace Duckie Deck Collection.
  • Před tím, než vyrazíte s dětmi ven, připravte si s dítětem nějakou nádobu na sbírání třeba látkový pytlíček, do kterého si bude sbírat vše, co naleznete na vaší cestě za "potravou". V podzimním čase můžete nasbírat spoustu plodů, která zvířátka v zimě baští, třeba kaštany.
  • Poté, co je nasbíráte, můžete je donést do nejbližšího krmelce a povídat si o tom, co všechno zvířátka v lese jí, jaká zvířata najdeme a podobně.