Duckie Deck Homemade Orchestra

Zaměření na: muzikální, kreativita, soustředění

Operační systém: iOS

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 2-6

Vzdělávací hodnota: 2

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 5

Podpora: 3

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Duckie Deck Homemade Orchestra je velice povedenou platformou, kde si děti mohou hravou formou vyzkoušet tvorbu nejrůznějších zvuků a jejich kombinací.

Aplikace nabízí dva základní módy – průzkumnický a hrací. V tom průzkumnickém aplikace představuje  12 různých zvuků, se kterými lze experimentovat. Obrovskou výhodou je, že všechny zvuky může dítě jednoduše reprodukovat ve svém běžném životě: od tleskání, podupávání, přes klepání dřevěných kostiček, cinkání skleniček naplněných různým množstvím vody, trhání papíru, až např. k hraní na hřeben. V hracím módu pak lze tyto zvuky kombinovat a vytvářet rytmické melodie.

Aplikace má velice líbivý design a děti jistě ocení možnost volné hry. Hru lze nejlépe využít s kamarády nebo s rodičem, kdy můžete společně prozkoumávat, jak vám tyto věci zní doma. Tato část je důležitá i proto, že aplikace má pouze animovaný design a pro efektivní učení je obecně účinnější, když dítě vidí věci v reálu nebo alespoň ve fotografické podobě.

Podívejte se na oficiální video:

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Tuto aktivitu pro Vás připravil tým z Minuty z přírody, celý popis i s obrázky jsou zde.
  • Zaposlouchejte se do hlasů přírody: Možná, že k vám proniknou i jiné zvuky, vyzkoušejte si to a vytvořte si svoji zvukovou mapu. Vezměte si podložku, papír, tužku. Jak na to? Pohodlně si sedněte nebo lehněte na nějakém pěkném místě v přírodě nebo v parku za domem. Zavřete oči a zaposlouchejte se. Pokud je vás více, což je lepší pro následné sdílení, najděte si každý své místo, nebudete se tak rušit. Po pár minutách zkuste určit, kolik různých zvuků k vám dolehlo. Možná zjistíte, že vydržet minutu se zavřenýma očima nebí vůbec jednoduché. Nevzdávejte to!
  • Zvuková mapa: Zapište nebo zakreslete všechny zvuky a zkuste si udělat zvukovou mapu místa, kde se nalézáte. Vyznačte směr, sílu, charakter zvuků. Můžete určit, kdo určité zvuky vydával a posoudit, zda se vám líbily.