Duckie Deck Trash Toys

Zaměření na: kreativita

Operační systém: iOS, Windows

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 2-6

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 5

Kreativita: 4

Podpora: 3

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Trash Toys nabízí čirou kreativní zábavu, kde lze z nejrůznějších materiálů vytvořit postavičky, příšerky, zkrátka cokoliv. Na výběr je několik předmětů, které končívají v domácím koši – plastový kelímek, krabice od mléka, staré cédéčko, plechovka apod. Ty může dítě pomalovat různými barvami a pak na ně „přilepit“ další materiály k nalezení v běžné domácnosti – gumička či sponka mohou posloužit jako pusa nebo oko, tužka, pérko z propisky či hřebínek zase jako noha nebo ruka.

Aplikace samozřejmě nejlépe poslouží jako návod pro opravdové tvůrčí hraní. Pokud se Vám podaří takovou aktivitou navázat, může jít o skvělou možnost, jak rozvíjet dětskou fantazii a kreativitu.

Aplikace je zcela beze slov. I když neposkytuje doplňující informace pro navazující aktivity, ze zaměření interaktivních aktivit je vcelku dobře zřejmé, jak doma navázat (zkrátka radostně tvořit ze všeho, co je doma k mání).

Podívejte se na oficiální video:


Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Tuto aktivitu pro Vás připravil tým z Minuty z přírody, celý popis i s obrázky je zde.
  • Pojďme hledat v přírodě barvy, vždyť louky a zahrady jsou jich plné: Vezměme tvrdý karton velikosti palety, na něj nalepme několik pruhů oboustranně lepicí pásky. Pak běhejme po zahradě, parku, louce a shánějme barvy na svou paletu tak, aby byla co nejpestřejší.
  • Duha nebo tvá nejoblíbenější barva: Můžeme je klást jako duhu nebo hledat pouze jednu barvu ve více odstínech. Používejme jen barvy z přírody, vyhněme se odpadkům.
  • Koukni kde co roste: Ve druhé variantě můžeme porovnávat diverzitu barev. Máme několik skupin a každá hledá na trošku odlišném stanovišti – v sadu, v bylinkovém záhoně, v divokém koutě.
  • Na podzim můžeme zase hledat nejrůznější odstíny listů, od zelené až po tmavě hnědou.