Hamánek má hlad

Zaměření na: logické myšlení, zvířata, příroda

Operační systém: iOS (minimálně 5.1.1), Android (minimálně 2.2)

Velikost: 25,5MB (iOS), 17MB (Android)

Hodnocená verze: 1.0.3 (iOS), 1.0.2 (Android)

Cena: zdarma

Testováno s: Kryštof

Doporučený věk: 2-5

Vzdělávací hodnota: 4.5

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 4

Kreativita: 0.5

Podpora: 2

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Velice povedená aplikace, která učí děti, jak se pěstuje ovoce, zelenina, jak se vyrábí sýr, med apod. Čtyři miniaktivity provádějí dítě procesem pěstování ovoce, zeleniny, chovu slepic a krav. Po jejich úspěšném splnění se dítěti otevírá poslední aktivita, ve které medvídkovi Hamánkovi ze získaných potravin připraví svačinku. Rodiče jistě ocení dobrý příklad medvídka, který jde hned po svačince spinkat 🙂

Jde o aplikaci vytvořenou pro společnost Hamé, avšak reklama nijak neruší, je přítomna pouze v podobě loga na konci miniaktivit. Interaktivní prvky reagují hodně citlivě, což může být pro menší děti problém a budou se dožadovat pomoci rodiče. To však není na škodu, naopak – aktivity si zaslouží spoustu komentáře a vedení, což může být zdrojem obrovského základu znalostí a hlavně citlivého porozumění přírodě. Hrajte s dítětem, povídejte, vysvětlujte.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Možné navazující aktivity do přírody:
Vyrobte si zvířátka z kaštanů
Tato aktivita rozvíjí představivost a pomáhá vytvářet pozitivní vztah k přírodě.
  • Kdy: podzim
  • Čas: 1 hodina
  • Popis: Na aktivitu potřebujete nasbírat kaštany, ze kterých pomocí špejlí tvoříte zvířátka. S dětmi si můžete vytvořit malou farmu, na které budete mít ovce, krávy i prasátka. Děti můžete vést k tomu, aby si každé dopoledne či odpoledne při svačince vzpomněly, že je potřeba zvířátka nakrmit a z druhé strany si u jídla s dětmi společně povídat o tom, kdo nám dává mléko, kdo vajíčka apod.