Labo Car Designer (3+)

Zaměření na: logické myšlení, malování, tvorba

Operační systém: iOS (minimálně 6.0), Android (minimálně 4.0.3)

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 3-5

Vzdělávací hodnota: 1.6.8 (iOS)

Instrukce: 1

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 4

Podpora: 1

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Labo Car Designer (3+) je kreativní aplikací pro děti od cca 2,5 let až 3 let – kdy je baví malovat a barvit. Na začátku lze vybrat základní design autíčka nebo létadla složeného z jednoduchých tvarů, obrázků ovoce apod. Děti mohou kreslit prstem podle předlohy nebo tvořit úplně vlastní design. K autíčku jde přidělat siréna, vrtule, pasažéři apod. Když je autíčko hotové, můžeme se s ním projet po fantazijní krajině aplikace. Auto potkává různé překážky, které jdou překonat např. velkými koly, přeletem vrtulí apod. V krajině lze nastavit den, noc, sníh nebo déšť, a tak měnit celkový vizuál.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

 

Nebojte si hrát doopravdy

Domácí plastelína
  • Před tím než vyrazíte ven si s dětmi nachystejte domácí plastelínu.
  • Zde je jednoduchý recept: 300 h. mouky, 150 vody, 75 soli, 2 lžíce octa, 1 lžíce oleje. Smíchejte a pak za nízké teploty míchejte, až se vytvoří hmota, co vypadá jako modelína. Poté míchejte dál ještě další 3 minuty. Na konec nechte vystydnout na pánvi.
  • Pak stačí vyrazit ven a hledat, co pěkného by do plastelíny šlo zapíchnout. Můžete vytvořit auto z přírodnin, použít šišky jako kola, kůru stromů jako kapotu, prostě vše, co vás napadne. Vytvořené objekty vám chvíli zůstanou a mohou vám ozdobit třeba parapet nebo zahrádku.