Lipa Eggs

Zaměření na: logické myšlení, barvy

Operační systém: iOS, Android, Windows

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: zdarma zkušební

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 2-5

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 4

Kreativita: 2

Podpora: 5

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Lipa Learning vytvořila tuto jednoduchou aplikaci pro děti, které se chtějí více ponořit do umění míchání barev. Aplikace postupuje od míchání základních barev k těm sekundárním a terciárním. Co velice oceňujeme na této aplikaci je, že dává dítěti velice přesnou a rychlou zpětnou vazbu o tom, jak barvy reagují. Tyto aktivity mohou být v reálném prostředí zdlouhavé a náročné.

Líbivý design je jistě plusem, které ocení děti. Aplikaci lze úspěšně vytáhnout při čekání na Velikonoce, protože je to celé – jak název napovídá – o barvení vajíček.

Lipa Learning je českou společností s obrovským portfoliem kvalitních aplikací a dobře se stará o to, aby měli rodiče dostatek informací k efektivnímu využití technologie. V rodičovské sekci tak lze mj. nastavit délku hraní, a tak aplikace vaše dítko sama zastaví po vámi nastaveném limitu. 

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Tuto aktivitu pro Vás připravil tým z Minuty z přírody, celý popis i s obrázky je zde.
  • Pojďme hledat v přírodě barvy, vždyť louky a zahrady jsou jich plné: Vezměme tvrdý karton velikosti palety, na něj nalepme několik pruhů oboustranně lepicí pásky. Pak běhejme po zahradě, parku, louce a shánějme barvy na svou paletu tak, aby byla co nejpestřejší.
  • Duha nebo tvá nejoblíbenější barva: Můžeme je klást jako duhu nebo hledat pouze jednu barvu ve více odstínech. Používejme jen barvy z přírody, vyhněme se odpadkům.
  • Koukni kde co roste: Ve druhé variantě můžeme porovnávat diverzitu barev. Máme několik skupin a každá hledá na trošku odlišném stanovišti – v sadu, v bylinkovém záhoně, v divokém koutě.
  • Na podzim můžeme zase hledat nejrůznější odstíny listů, od zelené až po tmavě hnědou.