Lipa Pirates

Zaměření na: logické myšlení

Operační systém: iOS, Android

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: zdarma zkušební

Doporučený věk: 4-8

Vzdělávací hodnota: 2.5

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 0

Podpora: 5

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Hra o pirátech obsahující matematické a logické rébusy. Velice poutavá a zábavná hra, která se však stále snaží děti něčím obohatit. Jde o klasickou výpravu za pokladem, ve které dítě překonává lodní závody a bitvy. Tyto aktivity budou přispívat k vizuální pozornosti a specifické motorice. Příběh je vyprávěn pomocí komiksu, tudíž je uchopitelný již pro malé děti. Lipa Learning doporučuje věk 3 let, my se spíše přikláníme ke 4 letům, protože je v aplikaci rychlý střih, jež může být pro děti ve vyšších dávkách nebezpečný.

Lipa Learning je českou společností s obrovským portfoliem kvalitních aplikací a dobře se stará o to, aby měli rodiče dostatek informací k efektivnímu využití technologie. V rodičovské sekci tak lze mj. nastavit délku hraní, a tak aplikace vaše dítko sama zastaví po vámi nastaveném limitu. 

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

 

Nebojte si hrát doopravdy

Tuto aktivitu pro Vás připravil tým z Minuty z přírody, celý popis i s obrázky je zde.
  • Tvoříme koryto: Děti milují kombinaci písku a vody. Hned vznikají koryta říčky, které se větví, malé rybníčky i velké meandry. Do stavby koryta říčky se můžete přidat. Stejně jako děti vás pohltí stavitelská vášeň a pak hned touha si vše ozkoušet. Do vytvořeného koryta můžete pustit vodu a sledovat kudy proud teče, kde je rychlejší, kde pomalejší. Kde má voda sílu a břehy vymílá, kde naopak proud zpomaluje a nesený materiál díky tomu ukládá.
  • Kuličková řeka: Pokud nemáte příležitost pracovat s vodou, můžete vyzkoušet kuličkovou řeku. Děti samy vytvoří, nebo společně s vámi, koryto, které se svažuje dolů, různě se větví, může protékat tunely a zatáčkami. Když je vše hotovo v horní části „řeky“ nasypete kuličky a pozorujete svou kuličkovou řeku jak se valí. Kde jsou kuličky rychlejší? Kde je něco zbrzdí? Můžete i sledovat svou vybranou kuličku, zda dorazí do cíle jako první. Pokud nemáte blízko vhodné pískoviště, můžete využít prkno a řeku si vytvořit z větviček a kamínků. Kuličky v nich „tečou“ a větví se podobně jako na pískovišti.
  • Řeka na stole: Pokud máte příležitost, můžete sledovat větvení řeky i na venkovním stole. Stačí ho mírně naklonit a kouzlit s malým množstvím vody. Nejprve udělat přímou řeku, pak rozvětvené koryto a případně i různě klikatící se meandry. Můžete sledovat, jak rychle voda teče, kde se proud zvětšuje, zrychluje atd. Většinou pozorování končí malováním vodou na stole. Když svítí slunko, voda rychle vysychá a nabízí nové čisté plátno pro tvoření.
  • Pozorování v přírodě: Hodně silné je když s dětmi tvoříme různá vlastní říční koryta a pak vyrazíme na pozorování „ke konkurenci“ k nejbližšímu potůčku, řece, říčce. Jak se koryto větví, zatáčí, kde voda teče rychle, kde pomalu? Najedou se na vše děti dívají jinak, zkušeněji. Jejich porozumění a zájem je najednou hlubší.