Lipa Planets

Zaměření na: vesmír

Operační systém: iOS, Android

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: zdarma zkušební

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 4-7

Vzdělávací hodnota: 3.5

Instrukce: 3

Vyváženost multimediálního obsahu: 3.5

Propojení s každodenním obsahem: 3.5

Kreativita: 1

Podpora: 5

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Interaktivní knížka provázející děti po dobrodružstvích Skippera, který se rozhodl procestovat vesmír. Na poměry interaktivních knih, jejichž design často děti spíše ruší od soustředění se na obsah  knihy, je tato aplikace udělaná velice slušně. Je možné knihu nechat obsah převyprávět, nebo ji lze číst samostatně. Interaktivní úkoly příliš dítě neruší a doplňují obsah. Je vhodné aplikaci používat spolu s dítětem, můžete tak poukazovat na zajímavosti a dovysvětlovat obsah.

Kniha popisuje všechny planety Sluneční soustavy, udává základní informace o nich a přidává vždz nějakou zajímavost. Nejedná se o informace nikterak hluboké, ale pro první prezentaci vesmírných těles to vůbec není špatná volba. Velikou výhodou je, že kromě češtiny si lze zvolit z následujících jazyků: americká i britská angličtina, němčina, španělština, francouzština, ruština, čínština, japonština, turečtina, polština, arabština, portugalština, italština, švédština, holanština. Můžete tak aplikaci použít při výuce cizích jazyků.

Lipa Learning je českou společností s obrovským portfoliem kvalitních aplikací a dobře se stará o to, aby měli rodiče dostatek informací k efektivnímu využití technologie. V rodičovské sekci tak lze mj. nastavit délku hraní, a tak aplikace vaše dítko sama zastaví po vámi nastaveném limitu. 

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.