Lipa Train

Zaměření na: informatické myšlení, programování

Operační systém: iOS (minimálně 7.1), Android (minimálně 4.0), Windows

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Doporučený věk: 3-5

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 3.5

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 1

Podpora: 5

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Lipa Train, jednoduše milá aplikace, ve které přehazujete výhybky na dráze vláčku tak, aby nasbíral předměty v daném pořadí. Při této aktivitě dítě procvičuje postřeh, musí logicky plánovat, předvídat pohyb vlaku a to vše v mírném časovém presu (nastavitelné jsou dvě rychlosti jízdy). V případě, že se vám podaří „naložit“ náklad, aplikace řekne nahlas, co za předmět jste naložili. Takový design by se velice dobře hodil pro malé děti, které si rozvíjejí slovní zásobu, avšak Lipa Train je svou interaktivitou určena pro děti starší  (alespoň 3 nebo 4 roky). V tomto případě je dobré využít aplikaci k procvičení cizojazyčné slovní zásoby – k dispozici je celkem 14 jazyků.

Jedinou nevýhodou aplikace je její vcelku rychlý editing, který může při delším hraní vést k nežádoucí (pře)stimulaci dětského mozečku.

Lipa Learning je českou společností s obrovským portfoliem kvalitních aplikací a dobře se stará o to, aby měli rodiče dostatek informací ke kvalitnímu využití technologie. V rodičovské sekci tak lze mj. nastavit délku hraní, a tak aplikace vaše dítko sama zastaví po vámi nastaveném limitu. 

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.