Petites Choses

Zaměření na: logické myšlení

Operační systém: iOS (minimálně 4.3), Android (minimálně 2.2)

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Doporučený věk: 2-4

Vzdělávací hodnota: 1

Instrukce: 2

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 2

Kreativita: 1

Podpora: 1

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Petites Choses je drobná aplikace francouzského umělce Benjamina Gibeuxe, která v roce 2014 vyhrála ne Francii cenu za dětskou aplikaci roku. Umělecky povedené ilustrace jsou doplněny jednoduchým příběhem, ve kterém má hráč za úkol osvobodit ptáčka uvězněného v kleci.

7 klíčů, které je třeba najít k osvobození ptáčka z klece, lze získat při splnění 7 interaktivních úkolů, např. nalezením ztracených kláves piana, vyřešením jednoduchého pexesa, nebo natrháním kytice pro nazlobenou slečnu. Jde o moc pěknou, jednoduchou hru, avšak vzdělávací potenciál není příliš vysoký. Aktivity malé dítě skvěle zabaví, ale příliš nikam neposunou.

Aplikace je zcela beze slov.

Rodiče v aplikaci nemají doplňující informace pro navazující aktivity apod.

Podívejte se na oficiální video:

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.
Níže naleznete aktivity, kterými můžete rozvíjet získané znalosti společně, bez obrazovky.
Je to ten nejlepší způsob, jak si znalosti lépe ukotvit, ale také být spolu.
A to je to nejlepší, co pro svoje děti můžete udělat.

Nebojte si hrát doopravdy

Poznáváme ptačí svět

Tato aktivita ja zaměřena na získávání znalostí o přírodě konkrétně o druzích ptáků. Pomáhá s nácvikem koncentrace na detaily a rozlišování drobných detailů.
  • Kdy: jaro, léto, podzim i zima
  • Čas: 1 hodina
  • Počet hráčů: 1 - 3
  • Vybavení: Klíč pro určování ptactva. Online atlas je k dispozici například zde: http://www.rozhlas.cz/hlas/portal/
  • Popis: Aktivita navazuje na výše představenou aplikaci. Poté, co se dítěti podaří zachránit ptáčka, můžete jít společně ven a zkusit zjistit, zda nějaký ptáček také potřebuje pomoc. Mimoděk si v průběhu cesty vyzkoušíte určit druhy ptáků ve vašem nejbližším okolí. Zaměřte se na hlavní charakteristiky ptáků – barva, tvar zobáku, velikost těla, styl létání, zpěv apod. Pokud budete mít na přípravu aktivity více času, můžete si připravit pro jednotlivé charakteristiky konkrétní úkoly jako například: U stromu, kde hnízdí kos: 1) Nakreslit na zem obrys kosa, který dítě zkusí vyplnit spadaným listím. 2) Povídat si s dítětem o barvách listí a vyjmenovat barvy, které se na spadaných listech nevyskytují 3) Zkusit běžet tak rychle, jako kos. Rodič může představovat kosa nebo také jiný druh ptáka a dítě samo sebe nebo třeba poštolku. Dle role, které jste si dali zkuste ovlivnit výsledek závodu tak, aby dával smysl např. Kos vyhraje nad dítětem, poštolka vyhraje nad kosem apod. 4) Postavit si společně hnízdo pro malé kosy. S dítětem můžete zkusit uplést základ hnízda pro malá kosátka a umístit ho na strom. Pokud se dítě bude ptát, zda hnízdo kosi použijí, vždy je můžete odkázat na to, že při nejhorším použijí přírodniny, ze kterých jste hnízdo postavili pro tvorbu svého vlastního.