Tam a sem s Myšákem!

Zaměření na: logické myšlení, paměť, počítání

Operační systém: iOS, Android

Velikost: 94MB

Hodnocená verze: 1.1

Cena: zdarma zkušební

Doporučený věk: 3-7

Vzdělávací hodnota: 5

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 5

Propojení s každodenním obsahem: 4.5

Kreativita: 1

Podpora: 4

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Skvěle zpracovaná originální česká aplikace, která malé předškoláky připravuje logickými, ale zábavnými úlohami na vstup do školy. Skrze hravé úkoly, kterými děti provádí myšák Eidam (nebo Adam? :), mohou děti rozvíjet prostorové vnímání – určování, co je vpravo, vlevo, dole, nahoře; základní matematické dovednosti; paměťové procvičování apod. Myšák nejen děti provází příběhem, ale vysvětluje jak dojít ke správnému řešení úkolů. Kromě jednoduché zpětné vazby tak děti získávají i doplňující informace, jež pomohou získané dovednosti ukotvit v kontextu.

Aplikace je celá namluvená v češtině a děti její ovládání zvládnou bez problémů. Navíc aplikace má dobré zázemí pro rodiče, kde naleznou potřebné informace k aplikaci, ale i dovednostem, které rozvíjí.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

 

Nebojte si hrát doopravdy

Tým tvůrců hry se věnuje ještě jednomu vzdělávacímu projektu: Učení v pohodě. Zde naleznete nejrůznější vzdělávací aktivity, přičemž právě k této aplikaci se hodí např. pracovní listy na prostorovou orientaci.