Tiggly Safari

Zaměření na: logické myšlení, zvířata, jazyky

Operační systém: iOS (minimálně 6.0), Android (minimálně 2.3)

Velikost: 208MB (iOS)

Hodnocená verze: 1.6 (iOS)

Cena: zdarma

Testováno s: Vincent

Doporučený věk: 2-5

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 3.5

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 4

Kreativita: 1.5

Podpora: 3

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Tiggly Safari je graficky moc povedenou aplikací pro učení tvarů a jmen zvířat. Dítě doplňuje správný tvar, ze kterého se kolážově upraví roztomilé zvířátko s vtipnou animací. Název tvaru i zvířete pak aplikace opakuje. Najdete zde zvířata z farmy, džungle a oceánu. Lze vybrat jeden ze 7 jazyků: angličtina, španělština, francouzština, němčina, italština, ruština, portugalština. Lze nastavit i bilingvní mód.

Hru lze používat jako klasickou aplikaci, nebo dokoupit set Tiggly Shapes za necelých 30 dolarů – barevné bloky tvarů, které  se přikládají na obrazovku. V této ceně získáte celkem tři aplikace v plné verzi: Tiggly Safari, Tiggly Stamp a Tiggly Draw.

V aplikaci je sekce pro rodiče, do které se dítě přes chytrou pojistku jen tak nedostane. Zde jsou vnořeny všechny možnosti dalších stahování nebo nákupů. Stejně tak tato sekce popisuje přínosy aplikace.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

Nebojte si hrát doopravdy

Malujeme listím a jinými přírodninami
Tato aktivita rozvíjí představivost a pomáhá vytvářet pozitivní vztah k přírodě.
  • Kdy:  po celý rok
  • Čas: 30 minut - 1 hodina
  • Co s sebou: křídy
  • Popis: Venku zkuste společně nalézt materiály, ze kterých je možné něco stavět například kaštany, kamínky, listy a podobně. Namalujte nebo nechte děti namalovat zvířátka a ty pak vyplňujte nachystaným materiálem, tak abyste je "vymalovali". Můžete si povídat o rozdílech v jednotlivých materiálech a vymýšlet na ztvárnění čeho by se nejlépe hodily. Například větvičky smrku by se mohly báječně hodit na "vymalování" ježčích bodlinek. Kreativitě se meze nekladou. Uvidíte sami, co vše vaše děti vymyslí.