Toontastic 3D

Zaměření na: kreativita, komunikační dovednosti, logické myšlení

Operační systém: iOS, Android

Velikost: 307,3MB

Hodnocená verze:

Cena: zdarma

Doporučený věk: 5-8

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 5

Propojení s každodenním obsahem: 5

Kreativita: 5

Podpora: 5

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Toontastic 3D je aplikací, která bude bavit děti i dospělé, je veskrze kreativní a je pouze na vás, jak její potenciál využijete.

Toontastic 3D je krásným nástrojem pro tvorbu vlastních animovaných příběhů. Je zde paleta postaviček, nejrůznějších „lokací“ nebo scén a hudebních podkresů. Hlasy lze jednoduše nadabovat skrze mikrofon tabletu. Je opravdu jednoduché se naučit, jak aplikaci ovládat, těžší už může být rozproudit vlastní nápaditost a vytvořit opravdu něco zábavého, nebo alespoň smysluplného. Ale to je skvělá výzva pro všechny malé mozečky, které si tak procvičují tvořivost i logické uvažování.  Doporučujeme aplikaci využívat společně a např. si tak znázorňovat důležité situace, které se nám přihodily, nebo které potřebujeme prodiskutovat. Jde o skvělou možnost, jak dítěti ukázat nový pohled na věc a zapříst diskuzi.

Na oficiálním webu aplikace toontastic.withgoogle.com lze najít mnoho podpůrných materiálů a videí, které vás zasvětí do tajů tvorby krátkých příběhů, filmů či show. Jak tvořit scénu, scénář, stříhat, přidávat a editovat hudbu apod. Pokročilí mohou přidávat i vlastní fotografie, aby zasadili příběh do svých vzpomínek, nebo vytvořili příběh o svých kamarádech.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.