Malí umělci a umělkyně – nechte je inspirovat světovými díly

By Michaela Slussareff 12/09/2018

Momentálně má Kryštof neuvěřitelnou potřebu tvoření, a to reálného. Ráno vstane a hned mi začne plánovat, co a jak budeme malovat, lepit a stříhat. Celé dny neděláme nic jiného a jak asi tušíte, u většiny činností potřebuje moji asistenci.

Ze začátku se zdálo, že skončíme u vytvoření domečku z kartonové krabice, ale poté, co jsme další týden malovali každé dopoledne obrazy prstovými barvami se ukázalo, že mu to asi ještě nějaký ten čas vydrží.

Aplikace DailyArt

Zachránila mě aplikace DailyArt, která mě zároveň nadchla, a proto vás s ní krátce seznámím. Funguje velmi jednoduše, každý den vám pošle fotografii a hlavně příběh vybraného uměleckého díla ze světových výstavních galerií. Tudíž se nejen každý den pokocháte pohledem na krásné obrazy, ale také si rozšíříte znalosti z oblasti dějin umění. Navíc je to skvělá inspirace pro nás rodiče.

Když už nevíte, co s dětmi malovat, pomůžete si aplikací. Jako první obrázek na zkoušku jsme malovali podle obrazu Mother and Child autorky Norah Neilson Gray ze Skotské Národní galerie. Výsledek pro mě byl „průkazný“ – Kryštof byl zabavený více než hodinu se štětcem v ruce. Dnes jsme si vyzkoušeli namalovat obraz od Camille Pissaro The Seine at Bougival v impressionistickém stylu. Až na můj vstup, kdy jsem musela zabavit černou barvu, aby nevznikla černočerná varianta, byl opět Kryštof krásně samostatný. Zkoušel namalovat to, co viděl na obrázku a toho doslova vtáhlo do dané činnosti. Bavilo ho také poslouchat příběh autora díla a zajímavosti z doby jeho vzniku.

Ohromná výhoda této aplikace je také archiv, kde dohledáte díla z předchozích dní, o kterých jste si v běžném pracovním týdnu nestihli přečíst. Případně se na ně můžete opět podívat a domalovat dle nich zrovna to, co máte rozpracováno. Samozřejmě je aplikace vhodná pouze pro ty, kteří v sobě cítí uměleckého ducha nebo se tento „duch“ projevuje u jejich dětí.

Budeme rádi, když nám fotku svého společného tvoření pro inspiraci pošlete 🙂

 

 

Tento článek vznikl díky podpoře Nadačního fondu AVAST. Děkujeme!