BOOKO

Zaměření na: četba

Operační systém: iOS, Android

Velikost: podle počtu staženéh obsahu (13 MB - 1 GB)

Hodnocená verze: Android 3.5.0

Cena: zdarma zkušební

Doporučený věk: 2-10

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 5

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 5

Kreativita: 2

Podpora: 4

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Booko je digitální knihovnou s více než 80 klasickými nebo moderními knihami pro děti od 2 do 11 let věku. Zasazení aplikace je pojato vtipně, umožňuje knihy hledat podle názvu, rozličných zaměření (naučné, před spaním, s přírodními tématy, …) nebo věku dítěte. Knihy lze přiřazovat jako oblíbené a každá z nich je profesionálně namluvená. V aplikaci lze najít i zamčenou rodičovskou sekci, kde je možné upravit různé parametry aplikace jako automatické předčítání nebo zvukové efekty.

Booko je vděčnou aplikací, která dokáže rychlým způsobem zprostředkovat krátký příběh, pokud se člověk nachází v situaci, kde s sebou nemůže mít fyzickou knihu. Na to, že jde ale o aplikaci pro čtení, zabírá samotný text a práce s ním relativně málo prostoru za ilustracemi, které mimochodem nejsou povětšinou nijak interaktivní jak by se od nich dalo očekávat. Naopak knihy jsou zakončené minihrami, které mají hravě testovat a opakovat, co se v knize dělo. Některé jsou zajímavé a hezkým způsobem testují pozornost dítěte, některé jsou naopak téměř nehratelné nebo neřešitelné. Ačkoli obsah knih je přizpůsoben věku dítěte, ne vždy jsou tak přizpůsobené i minihry.

Booko je hezkým počinem s postřehnutelnými mouchami, avšak tvůrci aplikaci stále zdokonalují, a tak se dá očekávat že i tyto mouchy budou brzy odloveny. Mezi takové patří dabing s nevyrovnanou hlasitostí, rozdílné pojetí jednotlivých knih, v jejichž ilustracích se někdy objevují i takové, které podporují stereotypy.

Booko je aplikace, kterou je možné vyzkoušet zadarmo a dále obsahuje formu předplatného. Je nutné upozornit, že knihy je vždy potřeba do aplikace stáhnout.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.