Hravouka

Zaměření na: ekologie, příroda

Operační systém: iOS, Android, Windows

Velikost: 99M

Hodnocená verze: 1.0.2

Cena: placená

Doporučený věk: 4-8

Vzdělávací hodnota: 4

Instrukce: 4

Vyváženost multimediálního obsahu: 4

Propojení s každodenním obsahem: 5

Kreativita: 1

Podpora: 4

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Hravouka je jakousi interaktivní učebnicí o přírodě. Je vhodná pro děti různého věku, protože ukazuje „jen“ krásy přírody, ale ti, kteří se zajímají víc, se dozví i přírodovědecké detaily. Aplikací provází malá myška a zavede Vás do lesa, sadu, rybníčka a zahrady. Myška prochází nory a krajinu, potkává nejrůznější živočichy a rostlinky, zkoumá, co se v různých ročních období v přírodě děje. K dispozici je interaktivní lupa, kterou lze vždy přetáhnout na objekt zájmu, otevře se okno s krásnou ilustrací a vysvětlujícím textem. Aplikace není namluvená, tedy je třeba aplikaci používat s dítětem a předčítat mu, nebo jí dávat dětem, které již umí číst. Pro přírodovědné nadšence je aplikace skvělá již od čtyř let. Autorka Tereza Vostradovská k aplikaci vydala i nádherně ilustrovanou knihu, kterou jistě doporučujeme.

V nastavení je možno si vybrat, zda chcete vypnout podkresovou hudbu. Podkresová hudba může někdy děti rušit, odvádět pozornost od jejich učení, proto je to jistě dobrá volba v případě, že chcete hru používat hlavně pro učení. Jinak nutno podotknout jde o hudbu velice milou a krásnou.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.