la Pluie à Midi / Rain at Noon

Zaměření na: biologie, motorika, čtení

Operační systém: iOS, Android

Velikost: 180 - 515 MB

Hodnocená verze: Android v1.0

Cena: placená

Doporučený věk: 2-5

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 2

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 2

Podpora: 1

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Líbivá pohádka o rybičce, která hledá svoji ploutvičku, je unikátní tím, že umožňuje propojit aplikaci s fyzickou knihou a jednoduchými papírovými modely. Ty poskytují příběhu třetí rozměr. I bez nich jde ale o poklidné a jemnou motoriku rozvíjející interaktivní čtení. Užijte si s dětmi plavbu v širokém moři s několika vtipnými hlavolamy. Škoda jen, že některé z nich jsou jaksi nefunkční, více frustrující než zábavné. Rybičky, které mohou děti v moři objevit, bohužel nemají popisky, a tak musí rodiče hádat jejich jména, popřípadě si popisky úplně vymýšlet.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

Nebojte si hrát doopravdy

Jděte s dětmi na ryby a vyrobte si společně pruty.
  • Potřebujeme:
- Dva delší klacky - ideálně délky 45 cm
- Magnety
- Provázek
- Laminovačku a obrázky ryb
  • Postup: Poté, co si z lesa přinesete dva klacky, přidělejte na jeden jejich konec provázek. Na konec provázku přidělejte magnetku. Připravte si zalaminované obrázky rybiček, které chcete s dětmi chytat. Můžete si obrázky namalovat nebo někde stáhnout volně dostupné. Obrázky zalaminujte a vystřihněte. Ze zadu přidělejte na obrázky malé kancelářské svorky. A můžete začít chytat. Prut i rybičky jsou nachystané. Aktivity rozvíjí soustředění, jemnou motoriku a přesnost.