Prune

Zaměření na: kreativita, soustředění, logické myšlení

Operační systém: iOS, Android

Velikost:

Hodnocená verze:

Cena: placená

Doporučený věk:

Vzdělávací hodnota: 2

Instrukce: 2

Vyváženost multimediálního obsahu: 5

Propojení s každodenním obsahem: 3

Kreativita: 5

Podpora: 1

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Prune je na první pohled jednoduchá hra, ve které zasadíte strom a pak ho prořezáváte tak, aby dorostl na světlo a mohl rozkvést.

Jde o logickou hru, která vyžaduje jemné motorické dovednosti pro prořezávání stromů a zacházení s několika překážkami, jako např. spalující slunce ve formě červené koule, nebo černé slunce podporující růst. Celé prostředí zprvu vypadá mysteriózně a může být na začátku těžké odhalit, jak předměty fungují a jak s nimi pracovat, jakmile na to přijdete, možná se nebudete moci odtrhnout, jako my.

Mezi klidnými zvuky a minimalistickou grafikou jde o jedinečně krásný a strhující pohled na strategickou hru, která nabývá až meditační atmosféry. Protože však hra vyžaduje trpělivost, jemné pohyby a lásku k jednoduchosti, není možná pro každého. Děti se nedozvědí nic o přírodě ani o její ochraně, ale jde o zážitek neuvěřitelně uklidňující, krásný… prostě jen přemýšlet o tom, jak malá gesta mohou pomoci větvím stromů dosáhnout slunečních paprsků.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.