Toca Lab Plants

Zaměření na: biologie, kreativita

Operační systém: iOS, Android

Velikost: 58 - 135 MB

Hodnocená verze: Android v1.1.1.

Cena: placená

Doporučený věk: 5-8

Vzdělávací hodnota: 3

Instrukce: 1

Vyváženost multimediálního obsahu: 3

Propojení s každodenním obsahem: 4

Kreativita: 4

Podpora: 2

Stáhnout pro:
Hrajeme si chytře je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace. Děkujeme Vám za podporu!

Toca Plants je dalším příspěvkem do série Toca Lab, která ponouká děti ke kreativnímu experimentování. V digitálním skleníku rostliny ožívají. Každá má trochu jinou osobnost a je na dětech, aby nalezly ideální způsob péče. Veselé slunečnice se rády vyhřejí pod žárovkou, zatímco mechy nejraději pořádnou lázeň. A co ten rozmrzelý baobab? Leckoho možná napadne křížit bambus s dubem, i to je možné. Hlavně ať se herbář zelená těmi nejlepšími skvosty. Aplikace má velice hezkou stylizaci a hravé animace. Nejde o ve skrze edukativní apliakci, avšak základní biologické koncepty představuje moc pěkně.

Pro mladší děti může být možná až příliš abstraktní a složitá. V tomto případě doporučujeme pro společnou hru s rodičem.

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Jak hodnotíme aplikace.

Nebojte si hrát doopravdy

Jak často děti vidí rostlinky růst od malého semínka?
  • Není nic snadnějšího než si zasadit semínko a sledovat, jak roste. Doporučujeme nejdříve namočit několik vybraných luštěnin třeba fazole, hrášek, mungo a podobně. Je zajímavé vidět, jak jsou semínka různá a jak z každého vyroste stejný klíček. Společně s dětmi pak semínko zasaďte a sledujte, jak rostlinka postupně roste. Pokud není vhodné roční období, můžete semínka po naklíčení s dětmi sníst. To je taky zábava a je to zdravé.